عمل بینی

بهترین پزشک جراح بینی کیست ؟

4.9
(7)

بسیاری از افرادی که قصد انجام عمل رینوپلاستی یا همان عمل بینی را دارند، تنها به هزینه‌های مربوطه فکر می‌کنند. نه این که توجه به هزینه عمل بینی اشتباه باشد، اما فاکتورهای بسیار مهمتری نیز وجود دارند که باید در نظر گرفته شوند. شاید مهمترین فاکتوری که پیش از عمل باید به آن توجه کنید، انتخاب جراح باشد. جراح دقیقا نقش مشابه معمار در ساخت خانه را دارد. از این رو، یافتن بهترین پزشک جراح بینی عاملی مهم در موفقیت عمل شما است.

ما در این مطلب مهمترین ویژگی‌ها و فاکتورهایی که در انتخاب جراح بینی باید به آن توجه کرد را گلچین کرده‌ایم. لذا برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره ما را تا انتهای مطلب همراهی کنید.

فاکتورهای انتخاب بهترین پزشک جراح بینی

قبل از انجام عمل زیبایی بینی، انتخاب یک جراح ماهر بسیار ضروری است. در اینجا مواردی وجود دارد که پیش از انتخاب جراح مربوطه باید به آن‌ها توجه کرد.

توجه به پروانه پزشکی معتبر پزشک

تمامی پزشکان جراح، چه آن‌هایی که سابقه طولانی در این راه داشته و چه آن‌هایی که به تازگی وارد این عرصه شده‌اند، باید پروانه پزشکی معتبر داشته باشند. پزشکان جراح برای افتتاح مطب و همچنین انجام عمل بینی خود در کلینیک باید از سازمان نظام پزشکی کشور مجوز دریافت کنند. این مجوز تضمین می‌کند که هیئت پزشکی دولتی، مدارک پزشک مربوطه را تأیید کرده است. همچنین، دارنده مجوز حداقل باید یک سال دوره‌های کارآموزی را پس از فارغ‌التحصیلی طی کرده باشد.

اگر پزشک جراح فاقد این مجوز باشد، فرایند شکایت را در صورت ارتکاب ایشان به قصور پزشکی بسیار سخت و پیچیده می‌کند. وجود پروانه معتبر پزشکی به این معنی است که پزشک مربوطه تمامی ضوابط دولتی را پذیرفته و در صورت ارتکاب هر گونه اشتباه و قصور پزشکی باید مطابق قانون با او رفتار شود.

استعلام تاریخچه تخلف پزشک

یکی دیگر از مهمترین فاکتورهایی که در انتخاب بهترین پزشک جراح بینی باید به آن توجه کرد، پیشینه کیفری او است. در واقع، هیچ کس نمی‌خواهد چهره زیبای خود را به دست یک جراح پلاستیک آماتور بسپارد. به این ترتیب، استعلام سوء پیشینه جراح از طریق سازمان نظام پزشکی کشور گام خوبی برای شروع در انتخاب بهترین جراح بینی است.

دیدن نمونه کار عمل بینی

توجه به مدرک تخصصی پزشک جراح

بهترین جراحان پلاستیک کسانی هستند که دارای بورد تخصصی در زمینه خاص می‌باشند. به همین دلیل است که جراحان پلاستیک برتر در تهران صرفاً روی یک زمینه خاص تجربه و مهارت بیشتری دارند. این موضوع باعث می‌شود تا اعتماد مراجعه‌کنندگان بیشتر به وی جلب شود. تصور کنید که یک جراح بینی دارای تخصص در زمینه‌های گوش، حلق، بینی و حتی فک است، اما تمرکز اصلی او در طی سال‌های گذشته عمل زیبایی بینی بوده است. این نشان می‌دهد که پزشک مربوطه تخصص بسیار بیشتری در عمل زیبایی بینی دارد.

البته این به هیچ وجه تضمین نمی‌کند که یک جراحی زیبایی بینی بهترین کیفیت را از خود ارائه دهد. لذا توجه به نمونه کارهای پیشین وی می‌تواند شما را یک گام دیگر در انتخاب بهترین پزشک جراح بینی نزدیک‌تر کند.

توجه به نمونه کارهای قبلی

اغلب پزشکان نمونه کارهای قبلی خود را در صفحات شخصی خود در شبکه‌های اجتماعی بارگذاری می‌کنند. با این حال باید حواستان به نمونه کارهای فیک و تقلبی باشد. از آن جایی که فضای مجازی مکانی ایده‌آل برای ظاهرسازی افراد است، لذا برخی پزشکان سودجو با ارائه نمونه کارهای سایر پزشکان، آن‌ها را به نام خود ثبت می‌کنند. یکی از بهترین راهکارها برای شناسایی نمونه‌ کارهای فیک، تحقیق و پرس و جو از مراجعه‌کنندگان قبلی است. معمولا، مراجعه‌کنندگان قبلی برای دریافت مشاوره پس از عمل به کلینیک پزشک جراح مراجعه می‌کنند که این بهترین فرصت برای آغاز تحقیقات تخصصی است.

نمونه کار عمل بینی

پرس و جو از مراجعه ‌کننگان قبلی

یکی دیگر از نشانه‌های تسلی ‌بخش در یافتن بهترین جراحان زیبایی بینی ، تایید مهارت‌های او توسط یکی از اعضای خانواده یا دوستان مورد اعتماد است. علاوه بر این، هنگامی که افراد زیادی مهارت‌های پزشک مربوطه را تأیید می‌کنند، اعتماد ما بیشتر می‌شود. با این حال نباید فریب کامنت‌های فیک را خورد. متاسفانه، برخی از پزشکان به لطف تبلیغات گسترده اینترنتی، وجهه خوبی در جامعه پیدا می‌کنند که هرگز با مهارت‌های آن‌ها مطابقت ندارد.

اگر به دنبال نظرات کاربران در فضای مجازی هستید، باید پیج‌ها و سایت‌های شخص ثالث را ملاک قرار دهید. این سایت‌ها وظیفه دارند تا به طور کاملا بی طرفانه به قضیه نگاه کنند و نظرات کاربران را بدون هیچ گونه سانسوری در معرض نمایش عموم قرار دهند. البته، باز هم در این مواقع برخی پزشکان با استفاده از لشکر سایبری خود، که شامل پیج‌های فیک می‌شوند، در چنین سایت‌هایی نظرات مورد نظر و سوگیرانه خود را درج می‌کنند.

استعلام مقالات علمی پزشک جراح

از دیگر نکاتی که پیش از انتخاب بهترین پزشک جراح بینی باید به آن توجه کرد، سابقه علمی و تحقیقاتی وی است. شما خیلی ساده با ورود به پایگاه مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی می‌تواند نام پزشک مورد نظر خود را وارد و تمامی سوابق علمی او را در صورت وجود مشاهده کنید. همچنین، سوابق پزشک در برگزاری سمینارها و دورهای پژوهشی حائز اهمیت است.

ویژگی‌های بهترین پزشک جراح بینی

اکنون که با ملاک‌های مهم برای انتخاب بهترین جراح بینی آشنا شدیم، نوبت به ویژگی‌های پزشک می‌رسد. یک جراح بینی باید ویژگی‌های بالقوه‌ای در زمینه شغلی خود داشته باشد که بتواند او را از سایر جراحان متمایز کند.

نمونه قبل و بعد رینوپلاستی

آشنایی با آخرین متدهای جراحی

شاید به جرأت بتوان گفت که مهمترین ویژگی یک جراح بینی این است که با ساختار تمامی مدل‌های بینی آشنا باشد. با توجه به این که نوع و ساختار بینی در افراد متفاوت است، لذا پزشک باید مناسب‌ترین روش جراحی را متناسب با ساختار بینی فرد انتخاب کند. در برخی مواقع، بینی فرد به دلیل نداشتن غضروف‌های محکم ممکن است فرم خوبی بعد از عمل به خود نگیرد. از این رو، پزشک باید با پیوند غضروف که ممکن است از گوش یا دنده بیمار تامین شود، این مشکل را برطرف کند.

همچنین، در برخی مواقع ممکن است نیاز به تقویت و افزایش استحکام پایه بینی در قسمت نوک باشد. به همین سبب، اگر پزشک مربوطه با چنین متدهایی آشنا نباشد هرگز نمی‌تواند نتیجه خوبی را رقم بزند.

برخورد صمیمی با مراجعه‌کنندگان

طبیعی است که بسیاری از مراجعه‌کنندگان به کلینیک پزشک دارای هیجان پیش از عمل باشند؛ به گونه‌ای که به دنبال تغییرات افراطی در شکل ظاهری بینی خود هستند. در این جا پزشک باید با کمال حوصله این افراد را از چنین تصمیم‌هایی منصرف کند. همچنین برخی از افراد ممکن است پیش از انجام عمل دچار ترس و استرس شوند که پزشک باید در آرام کردن آن‌ها مهارت داشته باشد. در یک نظرسنجی مشخص شد که حدود 30 درصد از مراجعه‌کنندگان به کلینیک جراحی بینی دچار استرس‌های شدید شده بودند که بلافاصله بعد از ملاقات با پزشک آرامش خود را به دست آوردند. 

 

استخدام کادر پزشکی باتجربه

یکی از مهمترین ویژگی‌های بهترین پزشک جراح بینی داشتن پرسنل حرفه‌ای در کادر پزشکی خود است. کادر پزشکی هنگامی که پزشک در حال جراحی بینی است، باید تمامی نیازهای او را برطرف سازد. در غیر این صورت ممکن است پزشک با چالش‌های جدی روبرو شود. کادر پزشکی در اتاق عمل باید ابزارهای لازم را در اختیار پزشک قرار دهند و در شرایط اضطراری به کمک او بیایند.

گذراندن دوره‌های عالی دانشگاهی

تحصیلات حرف اول را در رزومه پزشکی جراح می‌زند. پزشک جراح باید دوره‌های تخصصی و حتی فوق تخصص را طی کند تا به درجات عالی جراحی برسد. خوشبختانه، ایران دارای بهترین جراحان زیبایی در جهان است که این موضوع نیازی به اثبات ندارد، زیرا طیف وسیعی از سلبریتی‌های بین‌المللی برای انجام عمل‌های زیبایی به کشور عزیزمان سفر کرده‌اند. از آن جایی که نرخ انجام عمل زیبایی در ایران بسیار بالاست، لذا جراحان زیبایی تمام تلاش خود را صرف ارائه بهترین عملکرد می‌کنند.

داشتن برنامه زمانی دقیق

حتی بهترین پزشکان جراحی بینی نیز در مقاطعی از سال به سفرهای کاری یا تفریحی برنامه‌ریزی نشده می‌روند؛ امری که می‌تواند برنامه‌های بسیاری از بیماران و مراجعه‌کنندگان را  دچار اختلال کند. یک جراح حرفه‌ای باید برای خود جدول زمانی دقیقی داشته باشد، به طوری که تمام برنامه‌های یک ساله او را پوشش دهد. این جدول زمانی باید در وبسایت و مطب پزشک درج شود تا مراجعه‌کنندگان از تمامی برنامه‌های پیش روی او مطلع شوند.

دریافت هزینه معقول، انجام عمل‌های کم

یکی از مهمترین ویژگی‌هایی که بهترین پزشک جراح بینی باید به آن توجه کند، تعیین دستمزد استاندارد است. متاسفانه، برخی از جراحان با دریافت مبالغ پایین سعی در جذب مشتری‌های بیشتر دارند که این موضوع آن‌ها را وادار به انجام عمل‌های متعدد برای جبران کسری بودجه خود می‌کند. این موضوع باعث می‌شود تا خستگی ناشی از عمل‌های متعدد در کیفیت کار او تاثیر منفی بگذارد، به طوری که نتایج و کیفیت عمل‌های او به طور سینوسی می‌شوند.

بنابراین، اگر به دنبال پزشکان حرفه‌ای هستید، باید آن‌هایی را انتخاب کنید که در روز تنها 2 الی 3 عمل زیبایی بینی انجام می‌دهند. متاسفانه برخی از جراحان روزانه تا 8 الی 10 عمل نیز انجام می‌دهند!

قبل و بعد جراحی بینی

به روز بودن اطلاعات پزشکی

تمامی پزشکان موظفند در سمینارهای علمی شرکت کنند. این سمینارها و دور‌ه‌ها در بالا بردن مهارت‌های پزشک نقش به سزایی را ایفا می‌کنند. قطعا روش‌های جراحی نسبت به ده سال پیش تغییرات شگرفی کرده‌اند که پزشک باید با آخرین متدها آشنا باشد. در غیر این صورت هیچگاه نمی‌تواند نظر بیماران را به خود جلب کند. مهارت پزشک شباهت زیادی به سیر تحول خودروها دارد. به این معنی که خودروها تحت همان نام چند سال اخیر خود تولید می‌شوند، با این تفاوت که کیفیت ساخت و خدماتی که ارائه می‌دهند کاملا با کیفیت ساخت چندین سال پیش آن‌ها فرق دارد.

به روز بودن اطلاعات بهترین جراح بینی

از چه سنی می‌توان عمل زیبایی بینی انجام داد؟

به‌طور میانگین مناسب‌ترین سن عمل زیبایی بینی در آقایان بعد از سن 18 سالگی و خانم‌ها بعد از سن 17 سالگی است.

آیا قیمت یکی از ملاک های ارزیابی کیفیت کار جراح زیبایی بینی است؟

خیر، قیمت نمی‌تواند ملاکی خوبی جهت ارزیابی کیفیت کار جراح باشد. برخی از جراحان با دریافت دستمزدهای پایین، نتایج خارق‌العاده‌ای را رقم می‌زنند. این در حالی است که برخی نیز با دریافت هزینه‌های سرسام‌آور نمی‌توانند رضایت مشتری خود را جلب کنند. بنابراین، بهترین معیار برای ارزیابی کیفیت کار جراحی بینی، نمونه کارهای قبلی او است.

لطفاً امتیاز خود را به این مطلب ثبت کنید

روی نماد ستاره بزنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین رضایت کاربران 4.9 / 5. تعداد آرا: 7

شما هنوز امتیاز خود را ثبت نکرده اید؟! خوشحال می شویم میزان رضایت شما را بدانیم

امتیاز شما ثبت شد از شما متشکریم :

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

خیلی متاسفیم که این مطلب برای شما مفید نبود

ما را در بهبود این پست یاری کنید

لطفا پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید که چطور میتوانیم مفیدتر باشیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا