عمل بینی

جراحی زیبایی بینی بعد از زایمان + زمان، خطرات و مراقبت ها

0
(0)

یکی از رایج‌ترین اعمال زیبایی که پس از دوران بارداری انجام می‌شود، جراحی زیبایی بینی بعد از زایمان است. بارداری و زایمان تاثیرات بسیاری بر زیبایی ظاهری زنان دارد. یکی از آن‌ها، تغییرات ظاهری بینی است که در برخی افراد حتی پس از زایمان برطرف نمی‌شود.

به همین خاطر بسیاری از زنان بلافاصله پس از زایمان به فکر عمل بینی می‌افتند. اگرچه بارداری به اتمام رسید است اما دوران پس از زایمان نیز همانند حالت عادی نیست. رینوپلاستی بعد از زایمان زمان، خطرات و مراقبت‌های مخصوص‌به‌خود را دارد.

در صورت هر گونه سهل‌انگاری ممکن است با خطرات جدی مواجه شوید که در برابر زیبایی بینی ارزشی ندارند. همچنین باید اقدامات پیش از جراحی را جدی بگیرید تا نتیجه مطلوبی به دست آورید.

جراحی بینی بعد از زایمان
جراحی بینی بعد از زایمان

بهترین زمان برای جراحی زیبایی بینی بعد از زایمان

بارداری و زایمان موثرترین عوامل بر صورت و بدن زنان هستند که باعث بزرگ‌ترین تغییراتی می‌شود که آنان در طول زندگی خود تجربه می‌کنند. بینی یکی از قسمت‌های بدن است که در بسیاری از زنان در دوران بارداری تغییرات چشمگیری دارد. چنان‌که تغییرات بینی به‌عنوان یکی از نشانه‌های بارداری فرد شناخته می‌شود.

این تغییرات برای هیچ خانمی خوشایند نیست. در برخی موارد بعد از زایمان بینی به حالت عادی خود برمی‌گردد اما در بعضی موارد تغییرات ماندگار می‌شوند. در چنین شرایطی بسیاری از خانم‌ها بلافاصله پس از زایمان و مشاهده ماندگاری تغییرات، به جراحی زیبایی بینی می‌اندیشند.

اگر شما نیز جز این دسته از خانم‌ها هستید، باید بدانید این جراحی تاثیر بسیاری بر زیبایی ظاهری بینی شما خواهد داشت. این در حالی است که شما بلافاصله بعد از زایمان نمی‌توانید رینوپلاستی انجام دهید. بر اساس گفته بسیاری از پزشکان شما باید مدتی منتظر بمانید تا بدن آمادگی لازم برای این جراحی را کسب کند.

این مدت زمان و بهبودی افراد پس از بارداری و زایمان برای هر فرد متفاوت است. با این وجود برخی جراحان معتقد هستند که سه ماه بعد از قطع شیردهی می‌توان جراحی زیبایی بینی بعد از زایمان را انجام داد. همچنین گفته می‌شود که بهترین زمان برای رینوپلاستی، یک سال بعد از زایمان است.

از جمله دلایلی که نشان می‌دهند چرا باید سه ماه بعد از قطع شیردهی برای رینوپلاستی اقدام شود، باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 • بازیابی قدرت بدن پس از زایمان؛
 • اطمینان از بهبودی آسان‌تر رینوپلاستی؛
 • کاهش خطر بروز عوارض؛
 • طی مراحل از شیر گرفتن نوزاد یا تغییر شیر خشک او.

رینوپلاستی نیازمند حداقل هفت روز استراحت کامل برای بهبودی است. هماهنگ‌کردن زمان استراحت با ساعت خواب و شیردهی نوزاد آسان نیست. بنابراین زمان اقدام برای این جراحی را جدی بگیرید.

بهترین زمان جراحی بینی پس از زایمان
بهترین زمان جراحی بینی پس از زایمان

چگونگی جراحی بینی بعد از زایمان

برخلاف تصور بسیاری از افراد، رینوپلاستی پس از زایمان با جراحی بینی در زمان عادی تفاوت خاصی ندارد. در این شرایط نیز از دو روش باز و بسته برای عمل استفاده می‌شود. همچنین امکان انتخاب فرم بینی از جمله موارد زیر توسط فرد و متناسب با پیشنهاد پزشک وجود دارد:

 • طبیعی؛
 • فانتزی؛
 • و نیمه‌فانتزی.

تمامی مراحل جراحی زیبایی بینی بعد از زایمان از بیهوشی گرفته تا ریکاوری نیز مشابه جراحی افراد معمولی است. تنها در صورتی‌که در دوران شیردهی باشید، در مصرف داروها باید دقت به خرج دهید.

خطرات رینوپلاستی پس از زایمان!

اگرچه بسیاری از زنان دوست دارند بعد از اتمام بارداری نسبت به رینوپلاستی اقدام کنند اما گاهی‌اوقات نگران خطرات آن هستند. این جراحی اگر به‌موقع و طبق دستورات پزشک انجام شود، خطر خاصی ندارد. تنها خطر رینوپلاستی بعد از زایمان به قسمت بیهوشی و داروهای مخصوص آن مربوط می‌شود.

در صورتی که این جراحی انجام شود و بعد از آن به نوزاد خود شیر دهید، برای او بسیار خطرناک خواهد بود. به همین دلیل پس از رینوپلاستی حداقل تا 12 ساعت نباید به نوزاد خود شیر بدهید. البته بهترین کار این است که برای اطمینان خاطر قبل از اقدام به جراحی زیبایی بینی، شیردهی به نوزاد خود را قطع کنید.

اگر نگران داروهای مسکن و آنتی‌بیوتیک‌های بعد از جراحی بینی فانتزی یا طبیعی نیز هستید، جای هیچ نگرانی وجود ندارد. زیرا پزشک متناسب با شرایط شما به‌عنوان یک مادر یا مادر در دوران شیردهی، داروها را تجویز می‌کند.

اقدامات لازم برای رینوپلاستی بعد از زایمان

با رعایت برخی نکات و اقدامات پیش از جراحی بینی پس از زایمان می‌توانید بهترین تجربه را برای خود رقم بزنید. از جمله اقدامات مهم پیش از جراحی زیبایی بینی بعد از زایمان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

اقدامات پس از رینوپلاستی بعد از زایمان
اقدامات پس از رینوپلاستی بعد از زایمان
 • مهم‌ترین اقدام این است که بهترین جراح را انتخاب کنید؛
 • پس از انتخاب پزشک خود، برای دریافت مشاوره و اقدام و درباره رینوپلاستی پس از زایمان و دوران شیردهی با او مشورت کنید. بدین شکل دستورالعمل‌های مربوط به شرایط خود را دریافت خواهید کرد؛
 • اگر دچار بیماری خاصی و در حال مصرف داروهای آن هستید، حتما به اطلاع پزشک برسانید؛
 • تمامی آزمایش‌های درخواستی جراح را پیش از عمل انجام و نتیجه آن‌ها را به او ارائه دهید؛
 • رعایت رژیم غذایی قبل از رینوپلاستی را در اولویت قرار دهید؛
 • روز پیش از تاریخ جراحی زیبایی بینی استحمام کنید؛
 • از هشت ساعت قبل از زمان عمل از خوردن و آشامیدن بپرهیزید. برای این جراحی باید ناشتا باشید؛
 • از زوایای مختلف بینی خود عکس بگیرید که پس از رینوپلاستی امکان مقایسه وجود داشته باشد؛
 • حتما در روز عمل همراه داشته باشد تا در کارها به شما کمک کند.

مراقبت های بعد از جراحی بینی پس از زایمان

نه‌تنها اقدامات پیش از رینوپلاستی بلکه مراقبت‌های پس از آن بر نتیجه این جراحی تاثیر محسوسی دارد. این مراقبت‌ها زمانی‌که پس از زایمان خود برای جراحی بینی اقدام می‌کنید، چندین برابر اهمیت پیدا می‌کنند؛ بنابراین پس از جراحی زیبایی بینی بعد از زایمان حتما نکات مراقبتی زیر را مد نظر داشته باشید:

 • پس از جراحی تا زمانی‌که از اتمام تاثیرات بیهوشی اطمینان حاصل نکرده اید، نوزاد خود را در آغوش نگیرید؛
 • از حضور در مکان‌های عمومی و شلوغ برای جلوگیری از عدم برخورد ضربه با بینی عمل‌شده خودداری کنید؛
 • اگر پس از جراحی بینی بعد از زایمان دچار کبودی و تورم زیاد شدید، از کمپرس یخ کمک بگیرید؛
 • با رعایت رژیم غذایی بعد از رینوپلاستی مانند عدم مصرف غذاهای شور و ادویه‌دار و مصرف غذاهای نرم، مدت دوران بهبودی را کوتاه کنید؛
 • تا هنگامی‌که گچ روی بینی شما وجود دارد، از استخر رفتن، حمام‌رفتن و شستشوی صورت خودداری کنید؛
 • از چسب بینی طبق دستورالعمل پزشک خود استفاده کنید.
مراقبت های پس از جراحی بینی بعد از زایمان
مراقبت های پس از جراحی بینی بعد از زایمان

چگونه نتیجه مطلوبی از جراحی بینی بعد از زایمان به دست آوریم؟

با رینوپلاستی بعد از زایمان دیگر خبری از تغییرات بینی در طول بارداری نخواهد بود. البته این جراحی باید در بهترین زمان حداقل سه ماه پس از قطع شیردهی و حداکثر یک سال بعد از آن انجام شود. در این صورت خیال شما از بابت خطرات جراحی زیبایی بینی بعد از زایمان آسوده خواهد بود.

در این صورت دغدغه‌ای از بابت شیردادن به نوزاد خود با وجود مصرف داروهای بیهوشی ندارید. رینوپلاستی بعد از زایمان از نظر روش‌ها، مراحل و فرم بینی همانند شرایط عادی است. البته اقدامات قبل و مراقبت‌های پس از آن برای بهبودی زودتر و دریافت نتیجه بهتر اهمیت بسیاری دارد.

همچنین شما با انتخاب یک پزشک خوب مانند دکتر ابوالقاسم هاشمی می‌توانید از نتیجه مطلوب رینوپلاستی بعد از زایمان اطمینان حاصل کنید. این جراحی در مدایران بسیار تخصصی و بدون هیچ عوارضی انجام می‌شود.

لطفاً امتیاز خود را به این مطلب ثبت کنید

روی نماد ستاره بزنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین رضایت کاربران 0 / 5. تعداد آرا: 0

شما هنوز امتیاز خود را ثبت نکرده اید؟! خوشحال می شویم میزان رضایت شما را بدانیم

امتیاز شما ثبت شد از شما متشکریم :

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

خیلی متاسفیم که این مطلب برای شما مفید نبود

ما را در بهبود این پست یاری کنید

لطفا پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید که چطور میتوانیم مفیدتر باشیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا