عمل بینی

تزریق چربی به سینه و آنچه که باید بدانید

0
(0)

چقدر با تزریق چربی به سینه آشنایی دارید؟ آیا تاکنون تزریق چربی انجام داده‌اید؟ این روزها خانم‌های زیادی از نامتقارن بودن، افتادگی و کوچک بودن سینه‌های خود رنج می‌برند. درگذشته تنها راه برای بهبود چند شرایطی انجام جراحی‌هایی همچون پروتز و کاشت بود؛ اما هم اکنون می‌توان متدهای غیرتهاجمی خاصی را دید که اثربخشی بالایی دارند.

تزریق چربی به سینه یکی از این متدها است که مزیت‌های بسیار زیادی برای شما به همراه دارد. با این روش می‌توانید کاملاً ایمن و بدون درد و ناراحتی زیادی به نتایج دلخواه خود دست یابید. در ادامه این نوشتار به بررسی دقیق‌تر چگونگی انجام تزریق چربی سینه و مزایا و عوارض آن خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

تزریق-چربی-به-سینه

تزریق چربی به سینه چیست؟

در حال حاضر روش‌های مختلفی برای فرم دهی و افزایش حجم سینه‌ها وجود دارند که تزریق چربی یکی از آن‌ها به شمار می‌رود. تزریق چربی به سینه با مزایا و قابلیت‌های بی‌نظیر خود این امکان را برای شما فراهم می‌سازد تا علاوه بر حجم‌دهی به سینه‌های خود موفق به جوان‌سازی آن‌ها نیز شوید. پزشکانی که در این حیطه فعالیت دارند این امر را طی انجام یک عمل جراحی بر روی سینه‌ها انجام می‌دهند تا به این طریق بتوان ظاهر آن‌ها بهبود بخشید. این عمل جراحی مزایا و عوارض خاص خود را دارد که نباید نسبت به آن‌ها بی‌توجه بود.

چگونگی انجام عمل تزریق چربی به سینه

عمل تزریق چربی به سینه باید طی فرایند خاصی انجام شود در تا نهایت موفق به کسب نتایج مورد انتظار خود شوید. در گام اول نیاز به برداشت چربی از بافت‌های بدن است که پزشکان از لیپوساکشن برای این امر کمک می‌گیرند. هر نقطه‌ای برای برداشت مناسب نیست و پزشک موردنظر باید پیش از انجام جراحی طی یک جلسه مشاوره‌ای به بررسی نقاط مناسب بدن شما برای برداشت چربی بپردازد. به طور معمول چربی‌های موردنیاز برای این جراحی از بافت اندام‌هایی همانند بازو، ران و باسن برداشته می‌شوند.

با انجام بی‌حسی موضعی برداشت چربی آغاز می‌گردد. برای برداشت ابتدا برشی در ناحیه موردنظر ایجاد شده و با استفاده از دستگاه لیپوساکشن عمل مربوطه صورت می‌پذیرد. لازم به ذکر است که این برش عمقی نیست و نشانه‌های آن نیز طی مدت‌زمان کوتاهی از بین می‌روند. زمانی که چربی برداشته شد لازم است ناخالصی‌های آن از بین بروند. راهکاری که در حال حاضر برای حذف این ناخالصی‌ها وجود دارد استفاده از سانتریفیوژ است که قابلیت‌های ویژه‌ای در این زمینه دارد.

پس از حذف ناخالصی موجود در چربی برداشت شده، پزشک شما مرحله تزریق آن را شروع می‌کند. برای تزریق چربی به سینه نیاز به سرنگ‌های مخصوصی است که با نام کانولا نیز شناخته می‌شوند. توجه داشته باشید، تزریق چربی از حساسیت بالایی برخوردار است؛ بنابراین باید بادقت زیادی انجام شود. بدین منظور توصیه داریم برای انجام این عمل به سراغ پزشکان مجرب و کارآزموده بروید.

چگونگی-انجام-عمل-تزریق-چربی-به-سینه

مناسب‌ترین کاندیدها برای تزریق چربی

برای تزریق چربی به بافت سینه باید کاندید مناسبی برای این جراحی باشید؛ در غیر این صورت امکان دستیابی به نتایجی که انتظارشان را دارید محدود می‌گردد. آشنایی با افرادی که کاندید این جراحی هستند می‌تواند به شما کمک‌های زیادی کند. از بهترین افرادی که می‌توانند به‌واسطه تزریق چربی به نتایج خوبی دست یابند موارد زیر را می‌توان نام برد.

 • افرادی که از نامتقارن بودن سینه‌های خود رنج می‌برند.
 • خانم‌هایی که سینه‌هایی افتاده دارند.
 • افرادی که به دلیل ابتلا به سرطان سینه قبلاً جراحی شده‌اند.
 • خانم‌هایی که شیردهی و یا دوران بارداری موجب کوچک‌شدن و یا افتادگی سینه‌های آن‌ها شده‌اند.
 • افرادی که به بیماری‌های خاص مبتلا نیستند.

مراقبت‌های قبل از تزریق چربی به بافت سینه

رعایت مراقبت‌های قبل از انجام تزریق چربی به سینه ازاین‌جهت اهمیت دارند که می‌توانند به شما کمک کنند تا جراحی راحتی را پشت سر گذاشته و به نتایج خوبی نیز دست یابید. مهم‌ترین مراقبت‌های پیش از انجام این جراحی شامل موارد زیر می‌شوند.

 • به هیچ پیش از جراحی در معرض نور مستقیم آفتاب قرار نگیرید.
 • هرگونه استرس و اضطراب را کنار بگذارید.
 • انجام فعالیت‌هایی همچون ورزش می‌تواند شرایط بهتری را برای شما ایجاد کند.
 • تا دو هفته قبل از جراحی استعمال دخانیات و مصرف الکل را کنار بگذارید.
 • حتماً در جلسات مشاوره‌ای شرکت کنید.
 • به دلیل تجویز برخی داروها از سوی پزشک و مصرف آن‌ها در روز جراحی بهتر است پیش از عمل رانندگی نکنید.
 • تا 24 ساعت قبل از جراحی از پوشیدن لباس‌های تنگ بپرهیزید.

مراقبت‌های بعد از تزریق چربی

علاوه بر مراقبت‌هایی که باید پیش از تزریق چربی به آن‌ها توجه گردد باید مراقبت‌هایی را نیز برای بعد از عمل خود رعایت کنید. این مراقبت‌ها اثرات مستقیم بسیار زیادی بر بهبود سریع‌تر شما و کسب نتیجه بهتر دارند. مراقبت‌های بعد از تزریق چربی به سینه به‌صورت زیر هستند.

 • از انجام هرگونه فعالیت ورزشی سنگین تا یک هفته بپرهیزید.
 • به مدت 2 رفتن به جکوزی، استخر، حمام داغ و سونا را فراموش کنید.
 • افزایش ماندگاری تزریق نیاز به تمدید آن دارد؛ بنابراین حتماً در موعدهای مقرر شده نسبت به تمدید آن اقدام کنید.

مراقبت‌های-بعد-از-تزریق-چربی

مزایای تزریق چربی سینه

تزریق چربی به سینه مزایای قابل‌توجهی برای شما به همراه دارد و این امر را می‌توان دلیلی بر محبوبیت این متد دانست. مهم‌ترین مزایای تزریق چربی به بافت سینه موارد زیر را در برمی‌گیرند.

 • این روش کاملاً بی‌خطر است و به دلیل عدم استفاده از ابزارهایی همچون پروتز خونریزی خاصی به همراه ندارد.
 • تزریق چربی قابلیت‌های زیادی برای خوش‌فرم کردن سینه‌ها دارد.
 • اگر جزء افرادی هستید که به دلیل ابتلا به سرطان بافت سینه آن‌ها تخلیه شده است تزریق چربی می‌تواند به شما کمک‌های بسیار زیادی کند.
 • این روش عاری از هرگونه زخم و اسکار است.
 • نتایجی که به‌واسطه این متد دریافت می‌کنید بافت سینه را نرم می‌کنند و کاملاً طبیعی هستند.

مضرات تزریق چربی به بافت سینه

همچون دیگر متدهای زیبایی تزریق چربی به سینه نیز مضرات خاص خود را دارد. این مضرات عبارتند از:

 • پس از گذشت چندساله شاهد جذب چربی توسط بدن خواهید بود. این موضوع می‌تواند اندازه سینه‌های شما را کاهش دهد؛ به همین جهت باید اقدام به تمدید درمان خود کنید.
 • اگر افتادگی شدید سینه دارید باید بدانید تزریق چربی قابلیت‌های لازم برای رفع صد در صدی افتادگی‌ها را ندارد.
 • به دلیل استفاده همزمان از متد لیپوساکشن برای برداشت چربی هزینه‌های این عمل نسبت به سایر روش‌ها بیشتر است.
 • در صورت انتخاب نادرست پزشک جراح تضمینی برای متقارن شدن سینه‌ها وجود ندارد.
 • این جراحی عوارضی همچون قرمزی و کبودی را برای شما به همراه دارد.

میزان اثربخشی تزریق چربی به سینه

پرسشی که همواره ذهن بسیاری از متقاضیان تزریق چربی را به خود مشغول کرده این است که این متد چه میزان اثربخشی دارد؟ در پاسخ به این پرسش باید بگوییم که تزریق چربی به سینه به‌عنوان روشی غیرتهاجمی برای افزایش سایز سینه‌ها شناخته می‌شود. نتایجی که به‌واسطه این روش حاصل شده است نشان از اثربخشی بالای آن دارند. حدود 83 درصد از خانم‌هایی که تاکنون اقدام به این عمل جراحی کرده‌اند نسبت به این نتایج رضایت دارند؛ باتوجه‌به این موضوع می‌توان تزریق چربی به بافت سینه را روشی مؤثر دانست.

تفاوت‌های تزریق چربی با جراحی‌های سنتی

این روزها روش‌های غیرتهاجمی بسیار زیادی را می‌توان یافت که جایگزین روش‌های جراحی سنتی برای افزایش حجم سینه‌ها شده‌اند. به‌واسطه این روش شما دیگر مجبور به جراحی نخواهید بود و می‌توانند شرایطی ایده‌آل‌تر را برای تغییر سینه پیشروی شما قرار دهند. تفاوت‌هایی که میان روش‌های تهاجمی و تزریق چربی به سینه وجود دارند شامل موارد زیر می‌شوند.

روش‌های غیرتهاجمی ایمنی بیشتری دارند

باتوجه‌به اینکه تزریق چربی راه‌حلی غیرتهاجمی برای افزایش حجم سینه‌ها به شمار می‌رود خطر خاصی شما را تهدید نخواهد کرد. این متد از سطح ایمنی بالایی برخوردار است و می‌تواند شما را از عوارض جراحی‌های کاشت رهایی بخشد.

پروتز سینه عوارض کمتری دارد

با انتخاب روش‌های جراحی باید منتظر عوارضی همچون خونریزی، کبودی و تورم‌های زیاد باشید؛ درحالی‌که تزریق چربی چنین نیست. به‌موجب انجام این متد شاهد کبودی‌هایی ریزی خواهید بود که طی چند روز بهبود می‌یابند.

دستیابی به سینه‌هایی طبیعی‌تر با تزریق چربی به سینه

نتایجی که به‌واسطه تزریق چربی حاصل می‌شوند نسبت به جراحی‌های تهاجمی طبیعی‌تر هستند. این متد انتخابی عالی برای افرادی است که قصد دارند تا با درمان خود به سینه‌های حجم، سفت و طبیعی دست یابند؛ چرا که به‌خوبی پاسخگوی نیازهای شما است.

هزینه تزریق چربی بیشتر از جراحی است

در بخش‌های قبل نیز تأکید کردیم که هزینه تزریق چربی به سینه به دلیل انجام لیپوساکشن بیشتر است. علاوه بر این برای اثربخشی بیشتر این متد نیاز به تزریق‌های مجدد دارید و نباید این فرایند با تأخیر انجام شود.

اهمیت انتخاب پزشک مجرب برای تزریق چربی سینه

یکی از نکات بسیار مهمی که باید برای تزریق چربی به بافت سینه رعایت گردد انتخاب یک پزشک مجرب است. در حال حاضر پزشان بسیار زیادی در این زمینه فعالیت دارند؛ اما نمی‌توان تمامی آن‌ها را معتبر دانست. عدم برخورداری از دانش و دقت عمل برای انجام متد تزریق چربی به سینه شرایط زیر را رقم خواهد زد.

اهمیت-انتخاب-پزشک-مجرب-برای-تزریق-چربی-سینه

ایجاد نکروز چربی

زمانی که بافت سینه دچار مردگی شود باید منتظر ایجاد نکروز بود. این بافت‌ها بر اثر واردشدن آسیب تحت چنین شرایطی قرار می‌گیرند و سلول‌های آن‌ها از بین می‌روند. نکروز بر اثر عدم خون‌رسانی به بافت درمانی رخ می‌دهد و علائم آن می‌تواند شما را رنج دهد. اگر بخواهیم اشاره‌ای کوتاه به علائم نکروز داشته باشیم می‌توان موارد زیر را شرح داد.

 • قرمزشدن بافت اطراف توده‌ها
 • ایجاد توده‌های دردناک در ناحیه سینه
 • ایجاد توده‌های کیستیک از جنس چربی‌ها
 • تغییر رنگ پوست
 • کبودشدن بافت اطراف سینه
 • ایجاد اسکار
 • احساس درد و ناراحتی در ناحیه سینه
 • ناهموار شدن پوست سینه
 • تغییر در ظاهر سینه‌ها

ایجاد عفونت

عدم انتخاب درست یک پزشک جراح می‌تواند خطر ایجاد عفونت پس از تزریق چربی به سینه را افزایش دهد. این عفونت‌ها عمدتاً در محل برداشت چربی ایجاد می‌شوند و می‌توانند شرایط بدی را رقم بزنند. پزشکان مجربی که در این زمینه فعالیت دارند قبل از انجام جراحی مراقبت‌هایی را تجویز می‌کنند تا خطر آن را کاهش دهند. این مراقبت‌ها شامل پیشگیری از استعمال دخانیات و استفاده از راهکارهای درمانی برای تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شوند.

کلام آخر

باتوجه‌به مطالبی که بیان شد می‌توان به این نتیجه دست‌ یافت که تزریق چربی به سینه راهکارهای غیرتهاجمی برای افزایش حجم سینه‌ها است. این متد با مزایای بی‌نظیر خود محبوبیت بسیار زیادی در سراسر دنیا دارد. عوارضی که برای تزریق چربی وجود دارند ناچیز بوده و در سریع‌ترین زمان ممکن از بین می‌روند. ابتدا برش‌هایی در نواحی خاصی از بدن ایجاد می‌شود تا بتوان چربی موردنیاز را استخراج کرد. در گام بعد ناخالصی این چربی‌ها به‌واسطه سانتریفیوژ حذف می‌شوند و در نهایت از طریق لوله‌های کانولا تزریق می‌گردند. در مدیران ما با گروهی متخصص و قابل اطمینان در کنار شما خواهیم بود.

لطفاً امتیاز خود را به این مطلب ثبت کنید

روی نماد ستاره بزنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین رضایت کاربران 0 / 5. تعداد آرا: 0

شما هنوز امتیاز خود را ثبت نکرده اید؟! خوشحال می شویم میزان رضایت شما را بدانیم

امتیاز شما ثبت شد از شما متشکریم :

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

خیلی متاسفیم که این مطلب برای شما مفید نبود

ما را در بهبود این پست یاری کنید

لطفا پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید که چطور میتوانیم مفیدتر باشیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا