عمل بینی

بینی مردانه، انواع، مزایا، مراقبت های پس از آن و قیمت

0
(0)

بهترین جراحی بینی مردانه آن است که بینی فرد را طوری فرم دهد که گویا آن مرد دقیقا با همان بینی به دنیا آمده است. اگرچه جراحی بینی بین زنان رواج بیشتری دارد اما اینطور نیست که مردها به این عمل روی نیاورده باشند.

زیرا مردان بسیاری این روزها به دلایل مختلف از مشکلات جدی در بینی خود و شکستگی گرفته تا اهداف زیبایی نسبت به عمل بینی اقدام می‌کنند. جراحی بینی مردان از جهات مختلفی با زنان متفاوت است. همچنین رینوپلاستی مردان را از نظر هدف از جراحی، فرم و شکل بینی و عملکرد پزشک می‌توان به انواع مختلفی تقسیم کرد.

نکته قابل توجه این است که رینوپلاستی مردانه همانند زنانه مزایای بسیاری دارد. البته اگر برای این جراحی به پزشکی حاذق مراجعه و مراقبت‌های پس از آن به‌خوبی رعایت شود.

بینی مردانه
بینی مردانه

همه چیز درباره جراحی بینی مردانه

رینوپلاستی نوعی جراحی زیبایی است که علاوه بر شکل و چگونگی بر اساس جنسیت مراجع نیز دسته‌بندی می‌شود. چنان‌که این دسته‌بندی شامل دو نوع زنانه و مردانه است. رینوپلاستی مردانه همانطور که از عنوان آن برمی‌آید، مخصوص آقایان و بینی‌های مردانه است.

برخلاف تصور بسیاری از افراد اگرچه به طور کلی رینوپلاستی زنانه بسیار پرطرفدار است اما جراحی بینی مردان نیز طرفداران مخصوص خود را دارد. درواقع با وجود تصور عدم استقبال مردان از این جراحی، امروزه داوطلبان بسیاری دارد.

ویژگی خاص این رینوپلاستی این است که برخلاف مدل‌های زنانه باید بسیار طبیعی جلوه کند. بسیاری پزشکان اعتقاد دارند که جراحی بینی آقایان باید به‌گونه‌ای باشد که پس از آن گویی فرد با آن بینی به دنیا آمده است.

رینوپلاستی آقایان همانند دیگر انواع این جراحی با استفاده از دو شیوه باز و بسته انجام می‌شود. البته در بسیاری موارد شیوه باز کاربردی‌تر است و پزشکان آن را ترجیح می‌دهند. در این جراحی پزشک می‌توان اقدامات گوناگونی داشته باشد که عبارت هستند از:

 • برداشتن فرورفتگی یا قوز موجود روی پل؛
 • تنگ و کوچک‌کردن بینی متناسب با صورت فرد؛
 • شکل‌دادن مجدد نوک؛
 • تغییر اندازه سوراخ‌های؛
 • کاهش یا افزایش اندازه‌ها و ابعاد؛
 • اصلاح انحرافی به نام سپتوم.

بنابراین با جراحی بینی مردانه ضمن رفع مشکلات ذکرشده، یک بینی طبیعی و متناسب با صورت خود را داشته باشید. در این صورت دیگر بابت بینی بزرگ یا افتاده خود تمسخر نمی‌شوید.

انواع جراحی های بینی آقایان

بینی‌های مردانه همانند بینی‌های زنانه دارای مدل‌های گوناگونی هستند. اینکه فرد چه دلیلی برای جراحی داشته باشد و چه فرمی را برای بینی خود انتخاب کند، باعث تفاوت بینی او با مدل‌های دیگر می‌شود. همچنین اینکه پزشک برای ساختن آن فرم چه عملکردی داشته باشد، می‌تواند دسته‌بندی خاصی را برای رینوپلاستی مردانه ایجاد کند.

بنابراین با انواع جراحی‌های بینی آقایان باید تحت‌عنوان دو دسته متفاوت زیر باید آشنا شوید:

بینی مردانه و انواع آن
بینی مردانه و انواع آن

انواع رینوپلاستی مردانه بر اساس شکل بینی

به طور کلی جراحی بینی از نظر نتیجه نهایی شکل آن به سه دسته تقسیم می‌شود که رینوپلاستی آقایان با همین مدل‌ها انجام می‌شود. بر این اساس از جمله انواع بینی آقایان از نظر شکل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

طبیعی و متناسب با فرم صورت

بینی‌های طبیعی همانطور که از عنوان آن‌ها برمی‌آید، ظاهری کاملا طبیعی دارد. چنان‌که بین فرم و شکل بینی عمل‌شده و دیگر اجزای صورت شما هماهنگی کامل برقرار است. این مدل بینی را کم‌تر کسی می‌تواند تشخیص دهد که عملی باشد. مهم‌ترین هدف از این جراحی بینی مردانه طبیعی این است که تنها عیوب و مشکلات ظاهری بینی برطرف شود.

فانتزی یا عروسکی

دسته‌ای دیگر از رینوپلاستی مردانه شامل مدل‌های فانتزی می‌شود که با عنوان عروسکی نیز آن‌ها را می‌شناسند. فانتزی‌ها برخلاف بینی‌های طبیعی هیچ‌گونه فرم طبیعی ندارند. بینی‌های فانتزی به‌گونه‌ای طراحی می‌شوند که نوک بینی فرد بسیار سربالا باشد. همچنین قوس زیادی را در تیغه بینی شاهد خواهید بود.

از دیگر ویژگی‌های بینی عروسکی مردانه می‌توان به سوراخ‌های بینی اشاره کرد که نسبت به حد معمول بسیار کوچک‌تر هستند. فرم نهایی بینی‌های فانتزی کاملا مشابه بینی عروسک‌ها است و با توجه به تاثیر زیاد روی تنفس و مصنوعی‌شدن صورت برای آقایان توصیه نمی‌شود.

نیمه فانتزی

یکی دیگر از انواع بینی‌های آقایان از نظر شکل مدل‌های نیمه فانتزی است که فرمی مابین انواع طبیعی و فانتزی دارند. مدل نیمه فانتزی یا نیمه عروسکی اگرچه همانند انواع بینی‌های فانتزی سربالا است اما قوس زیاد آن‌ها را ندارد.

ضمن اینکه بینی مردانه نیمه فانتزی همانند بینی‌های عروسکی موجب جلوه مصنوعی چهره نمی‌شود. به همین دلیل بینی نیمه‌فانتزی از این نظر مشابه بینی‌های طبیعی است.

بینی نیمه فانتزی مردانه
بینی نیمه فانتزی مردانه

انواع رینوپلاستی مردان طبق دلیل جراحی و عملکرد پزشک

دسته‌بندی دیگری که برای جراحی بینی آقایان مطرح می‌شود، بر اساس دلیل فرد برای اقدام به این عمل و عملکرد پزشک در جراحی است. طبق این دسته‌بندی می‌توان بینی آقایان را به سه دسته تقسیم کرد که عبارت هستند از:

کاهشی

پرطرفدارترین رینوپلاستی بینی بین آقایان جراحی‌های کاهشی هستند. این جراحی بینی برای بینی‌هایی کاربرد دارد که اندازه آن‌ها بر نیمرخ صورت فرد غالب می‌شود. زیرا در این جراحی پزشک نسبت به کاهش اندازه بینی اقدام می‌کند. البته همیشه بهترین روش برای رفع این مشکل، جراحی بینی کاهشی نیست.

زیرا گاهی اوقات چانه فرد بسیار کوچک هستند و حتی با کاهش اندازه بینی تناسب برقرار نمی‌شود. در این صورت باید علاوه بر رینوپلاستی کاهشی نسبت به بزرگ کردن چانه اقدام شود.

زیبایی

رینوپلاستی زیبایی برای کسانی مناسب است که پل بینی آن‌ها مشخص نیست و غضروف نرم‌تری نسبت به دیگران رو بینی خود دارند. در این جراحی بینی مردانه، پزشک برجستگی پل را بیشتر می‌کند و در عین حال به اصلاح نوک بینی می‌پردازد.

روش انجام این رینوپلاستی به شکلی است که پهنای سوراخ‌های بینی را کاهش و در نهایت به شما برجستگی بینی دقیقی را ارائه می‌دهد. در رینوپلاستی زیبایی مردانه ممکن است از غضروف‌های اخذشده از قسمت‌های دیگر بدن یا مواد مصنوعی برای تقویت پل استفاده شود. جراحان برای حمایت از نوک بینی نیز از این مواد یا غضروف‌ها استفاده می‌کنند.

اصلاحی

اگر مردی قبلا جراحی بینی داشته باشد و به هر دلیلی بینی دلخواه خود را به دست نیاورده باشد، باید رینوپلاستی اصلاحی انجام دهد. این جراحی که با عناوین دیگری از جمله ثانویه و ترمیمی نیز شناخته می‌شود، نتیجه جراحی اولیه شما را کاملا تغییر می‌دهد. برای این جراحی پزشکان از روش باز استفاده می‌کنند.

جراحی اصلاحی بینی مردانه
جراحی اصلاحی بینی مردانه

تفاوت جراحی بینی مردانه و زنانه چیست؟

یکی از سوالاتی که توسط افراد زیادی پرسیده می‌شود، درباره تفاوت جراحی بینی مردان و زنان است. اگر این سوال ذهن شما را نیز به خود مشغول کرده است، باید بدانید برای جراحی هر دو جنسیت از اصول یکسان استفاده می‌شود. در جراحی بینی زنان و مردان برش‌های مشابهی را ایجاد می‌کنند و در تکنیک‌ها نیز تفاوتی قائل نمی‌شوند.

اما آناتومی بینی آقایان و خانم‌ها تا حد زیادی با یکدیگر متفاوت است و زنان و مردان از نتیجه جراحی خود انتظارات مختلفی دارند. همچنین جراحی طبیعی در زنان و مردان تفاوت دارد. این سه مورد باعث تفاوت جراحی بینی خانم‌ها و آقایان می‌شود که در ادامه مفصل‌تر به آن‌ها می‌پردازیم:

تفاوت آناتومی بینی مردان و زنان

تفاوت‌های آناتومی بینی آقایان و خانم‌ها بخش‌های مختلفی از بینی را در برمی‌گیرد و از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بینی مردها بزرگ‌تر از زنان است؛
 • مردان بینی‌هایی با پایه‌های پهن‌تر دارند؛
 • بینی مردان نسبت به بینی زنان از صورت بیشتر خارج می‌شود؛
 • بین بینی و لب بالایی مردها زاویه‌ای 90 تا 95 درجه‌ای وجود دارد؛
 • مردان بینی‌هایی با استخوان و غضروف‌های قوی‌تر و پوستی کلفت‌تر و ضخیم‌تر از زنان دارند.

این در حالی است که بینی زنانه در مقایسه با بینی مردانه آناتومی دیگری با ویژگی‌های زیر دارد:

 • بینی‌های ظریف‌تر و کوچک‌تر؛
 • سوراخ‌های کوچک‌تر؛
 • دارای نوک بینی بلندتر؛
 • دارای پوست نازک‌تر؛
 • قرارگیری متفاوت پوست بر ساختارهای درونی بینی.

این تفاوت‌ها در آناتومی تاثیر چشمگیری بر رینوپلاستی مردان و زنان دارد.

آناتومی بینی مردانه
آناتومی بینی مردانه

تفاوت انتظارات مردان و زنان از جراحی بینی

دیگر تفاوت جراحی بینی زنانه و مردانه به انتظارات و توقعات خانم و آقایان مربوط می‌شود. معمولا آقایان بینی‌هایی صاف و قوی با سوراخ‌های بزرگ‌تر و پل بلندتر از بینی زنان می‌خواهند. این در حالی است که هدف و انتظار زنان از جراحی بینی، کوچک‌تر شدن این عضو صورت و چرخش نوک آن به سمت بالا است.

همچنین اکثر زنان بینی‌هایی با سوراخ‌های ظریف و پل‌های باریک را دوست دارند. ضمن اینکه هدف اصلی خانم‌ها از رینوپلاستی این است که بینی آن‌ها نسبت به دیگر اجزای صورت بزرگ‌تر به نظر نیاید.

تفاوت شکل بینی طبیعی در خانم ها و آقایان

از دیگر تفاوت‌های جراحی بینی مردانه و زنانه می‌توان به شکل بینی البته تنها در جراحی‌های طبیعی اشاره کرد. عمل جراحی بینی‌های طبیعی در خانم‌ها و آقایان کاملا متفاوت است. بینی طبیعی مردان قوس بسیار کمی دارد.

همچنین زاویه بین بینی و لب بین 90 تا 100 درجه است. ضمن اینکه در رینوپلاستی طبیعی مردانه، نوک بینی توسط پزشک به شکل پهن‌تری نسبت به زنان فرم می‌گیرد.

بهترین کاندیدا برای جراحی بینی آقایان

برخی از افراد با توجه به ویژگی‌های بینی خود، کاندیدای بهترین برای رینوپلاستی مردانه محسوب می‌شوند. برخی از پزشکان معتقد هستند افرادی که بینی آن‌ها ویژگی‌های زیر را داشته باشید، جز بهترین کاندیدای این رینوپلاستی به شمار می‌روند:

 • بینی کج؛
 • بینی افتاده؛
 • بینی خیلی پهن؛
 • بینی خیلی باریک؛
 • پل بینی خیلی پایین یا خیلی بلند؛
 • نوک بینی پیازی؛
 • نوک بینی سربالا و کوتاه؛
 • دارای قوز روی بینی یا قوز پشتی؛
 • دارای سوراخ های گشاد یا پهن.

بنابراین با توجه به این ویژگی‌ها اگر کاندیدای خوبی برای این حراجی هستید، بدون هیچ نگرانی نسبت به دریافت نوبت اقدام کنید.

بهترین کاندید جراحی بینی مردانه
بهترین کاندید جراحی بینی مردانه

مزایای عمل جراحی بینی مردان

رینوپلاستی یا جراحی بینی مردانه می‌تواند مزایای بسیاری چه درمانی و چه زیبایی داشته باشد. از جمله مهم‌ترین مزایای این نوع از رینوپلاستی باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 • برقراری تقارن: دستیابی به یک بینی طبیعی و مطابق با دیگر اجزای صورت؛
 • ترمیم نواقص ساختاری؛
 • بهبود زیبایی کلی صورت فرد؛
 • کاهش یا افزایش اندازه‌های بینی؛
 • تغییر شکل یا کوچک‌کردن بخش‌های مختلف بینی؛
 • صاف‌شدن بینی‌های شکسته یا کج؛
 • بهبود تنفس.

علاوه بر این‌ها مهم‌ترین مزیت رینوپلاستی آقایان این است که باعث بهبود اعتمادبه‌نفس افراد می‌شود. زیرا بسیاری از مردان به دلیل داشتن بینی‌های بزرگ و بدفرم در محل کار و جامعه، اعتمادبه‌نفس کافی ندارند.

مدت زمان ریکاوری رینوپلاستی مردانه

اینکه ریکاوری این جراحی چه مدت طول بکشد، به عوامل بسیاری بستگی دارد و در افراد مختلف متفاوت است. معمولا بین یک تا دو هفته پس از عمل شما متوجه تغییرات. تورم اولیه ناشی از رینوپلاستی تا حدود هفت روز پس از عمل ادامه دارد. البته ممکن است برای برخی از افراد تا یک سال به طول بینجامد.

بنابراین بهتر است در این جراحی حتما همراهی داشته باشید که شما را به خانه برگرداند. همچنین بهتر است مدتی از محل کار خود مرخصی دریافت و به‌خوبی استراحت کنید. با مراقبت‌های پس از جراحی بینی مردانه می‌توان تا حد بسیاری مدت زمان ریکاوری و بهبودی را کاهش داد.

مراقبت های پس از جراحی بینی مردان

رینوپلاستی مردانه همانند دیگر جراحی‌های بینی دارای نکات مراقبتی بسیاری است که با رعایت آن‌ها دوران ریکاوری برای شما بدون دشواری سپری خواهد شد. از جمله این نکات باید به موارد زیر اشاره کنیم:

مراقبت های پس از عمل بینی مردان
مراقبت های پس از عمل بینی مردان
 • تا چندین هفته بعد از این جراحی از فعالیت هایی مانند فعالیت‌های شدید بدنی همچون دویدن و شنا خودداری کنید؛
 • تا چند هفته از فین کردن و جویدن زیاد بپرهیزید؛
 • بهتر است که حالت‌های صورت که نیازمند حرکت زیاد است، بپرهزید؛
 • هنگام پوشیدن لباس، آن را روی سر نکشید؛
 • آهسته و آرام مسواک بزنید؛
 • عینک روی بینی خود قرار ندهید؛
 • تا جای ممکن در هنگام شب سر خود را بالا نگه دارید؛
 • هنگام خواب از دو یا سه بالش استفاده کنید؛
 • تا تقریبا 6 هفته بعد از رینوپلاستی به هیچ عنوان به پهلو نخوابید؛
 • با کمک کمپرس سرد، تورم اطراف بینی را کاهش ندهید؛
 • از استفاده از کمپرس سرد به صورت مستقیم روی بینی خودداری کنید تا با جابه‌جایی استخوان یا غضروف مواجه نشوید؛
 • رژیم غذایی سالم و سرشار از میوه، سبزیجات و مواد مغذی داشته باشید؛
 • در نوبت‌های مرتب برای معاینه و تشخیص چگونگی روند بهبود جراحی بینی مردانه به پزشک خود مراجعه کنید؛
 • از مصرف مشروبات الکلی و استعمال دخانیات جدا خودداری کنید؛
 • به هیچ‌عنوان از داروی آسپرین استفاده نکنید؛
 • مایعات و آب فراوان مصرف کنید؛
 • غذاهای ادویه‌دار و شور را در این مدت از رژیم غذایی خود حذف کنید.

هزینه رینوپلاستی مردان

اگر هزینه این جراحی ذهن شما را درگیر خود کرده است، باید بدانید به هیچ‌عنوان امکان ذکر قیمت ثابت برای آن وجود ندارد. چراکه هزینه این عمل طبق عوامل و فاکتورهای به‌خصوصی از جمله موارد زیر تعیین می‌شود:

 • گوشتی یا استخوانی بودن بینی؛
 • درخواست مدل بینی برای جراحی از جمله طبیعی، فانتزی وغیره؛
 • پزشکی یا کلینیک منتخب شما برای انجام این رینوپلاستی؛
 • محل زندگی شما؛
 • و زمانی که برای این جراحی اقدام می‌کنید.

بنابراین بهترین راه برای اطلاع دقیق از هزینه جراحی مردانه این است که به پزشکی حاذق مراجعه کنید. بدین صورت پس از دریافت مشاوره می‌توانید از قیمت جراحی بینی خود مطلع شوید.

جراحی طبیعی بینی
بینی مردانه و هزینه آن

چگونه آقایان بهترین نتیجه را از جراحی بینی دریافت کنند؟

بهترین راهکار برای تغییر بینی بزرگ و نامتناسب مردان، عمل بینی مردانه است. عمل‌های بینی مردان از جمله طبیعی، فانتزی، نیمه فانتزی، کاهشی، زیبایی و اصلاحی باعث بهبود فرم و شکل بینی آقایان می‌شوند. البته این در صورتی است که شما شرایط بهترین کاندیدا برای این جراحی را داشته باشید.

در این صورت از مزایای رینوپلاستی مردان مانند کاهش اندازه بینی، رفع انحرافات، صافی بینی‌های کج، بهبود تنفس وغیره بهره‌مند می‌شوید. البته اگر به مراقبت‌های پس از این جراحی توجه کافی را داشته باشید. هزینه این عمل نیز برای هر فرد متناسب با شرایط بینی و سلیقه و در فرم بینی عملی خود متفاوت است. همچنین پزشکی که برای این رینوپلاستی به او مراجعه می‌کنید، نه تنها بر تعیین هزینه جراحی بلکه بر نتیجه نهایی آن بسیار تاثیرگذار است. بنابراین با مراجعه به کلینیک مدایران و جراحی توسط دکتر ابوالقاسم هاشمی از بابت بهبود زیبایی و هزینه مناسب این عمل اطمینان حاصل کنید.

لطفاً امتیاز خود را به این مطلب ثبت کنید

روی نماد ستاره بزنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین رضایت کاربران 0 / 5. تعداد آرا: 0

شما هنوز امتیاز خود را ثبت نکرده اید؟! خوشحال می شویم میزان رضایت شما را بدانیم

امتیاز شما ثبت شد از شما متشکریم :

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

خیلی متاسفیم که این مطلب برای شما مفید نبود

ما را در بهبود این پست یاری کنید

لطفا پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید که چطور میتوانیم مفیدتر باشیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا